نتایج جستجو برای عبارت :

درمان شکستگی استخوان ترقوه، شانه و کتف

وارد شدن ضربه به شانه می تواند باعث ایجاد شکستگی در استخوان بازو یا گودی و حفره دور آن در محل مفصل شانه شود. در اکثر مواقع امکان درمان این آسیب دیدگی بدون استفاده از عمل جراحی با کیفیت مناسب و نتایج ماندگار وجود دارد. با این وجود بعضی از موارد آسیب دیدگی بهتر است با عمل جراحی درمان شوند، زیرا خطر التهاب مفاصل در صورت درمان نشدن آنها بالا می باشد. علاوه بر این بعضی از موارد آسیب دیدگی به خودی خود با استفاده از روش های درمانی عادی درمان نمی شوند
یکی از تفریحاتی که باهاش شبای خوابگاه رو سر میکنیمبحث در مورد ترقوه هامونه
یکی از بچه هامون خیلی در این زمینه ادعاش میشه و اونقدر این ترقوه شو کرده تو چشمم مون که اسمش رو گذاشتیم کلاویکلو(کلاویکل یعنی همون ترقوه)
الان که چو اومده بود تا منو دید گفت چه لاغر شدی و منم طبق معمول بعد از شنیدن این حرف رفتم جلو آینه یکم برا خودم ذوق کردم
الان بازم به مامان گفت نارنج چه لاغر شده و من بازم یواشکی پریدم جلو آینه
آمااااا
این دفعه یهو چشمم افتاد به ترقوه
پاورپوینت ناهنجاری شانه نابرابر
این پاورپوینت با موضوع ناهنجاری شانه نابرابر با 38 اسلاید با عناوین آناتومی کمر بند شانه , آناتومی استخوان ترقوه , آناتومی استخوان کتف , مفاصل کمر بند شانه , تعریف نا هنجاری شانه نا برابر , عضلات در گیر در ناهنجاری شانه نا برابر , وضعیتهای جبرانی ناشی از نا هنجاری شانه نابرابر
آسیب به شانه ممکن است ناشی از حرکات تکراری ، نیروی کار دستی ، ورزش و یا پیری باشد . فرد ممکن است به علت سقوط بد و یا تصادف ، به این بخش از بدن آسیب برساند . بسیاری از مردم از جلو یا جلو درد شانه به دکتر مراجعه می‌کنند .
شانه یک ساختار متحرک است که به بازو اجازه حرکت آزادانه در همه جهات را می‌دهد . مشکلات شانه ممکن است حرکت بازو را محدود کرده و موجب درد و یا ناراحتی شود .
شانه سه استخوان بزرگ دارد :
استخوان بازو که استخوان دراز بازو است ،
کتف و یا تیغ
امشب داشتم به این فکر میکردم که اگر حضرت مسیح با یک روانشناس مناظره علمی میفرمودند چقدر روانشناسی امروز، امروزی نبود. فکر میکنم اگر هر کدام از ما حالتشان را بر خودمان تصور کنیم از خود بیخود میشویم. بدخواهی دیگران در بیست و پنج سالگی ایشان را به سوی خدا فرستاد. مادر پاک سرشت و پارسای ایشان تاثیرات روانی و روحانی فراوان بر ایشان داشتند و راه نبوت را محکم کردند. من خوانده ام که ایشان ازدواج نکردند. روح متعالی و بزرگ ایشان عشق به خداوند را سرلوحه
آناتومی شانه
شانه از سه قسمت استخوانی تشکیل می یابد :
استخوان بالای بازو ( استخوان بازو )
استخوان پهن شانه (استخوان کتف )
استخوان ترقوه .
مفصلی که در شانه وجود دارد یک مفصل توپ و
حفره ای می باشد توپ یا سر استخوان بازوی شما به حفره ای کم عمق که در
استخوان کتف وجود دارد متصل می باشد به این حفره کم عمق گلنوئید می گویند .
سطح تمام استخوان هایی که به هم دیگر متصل می باشند پوشیده از غضروف مفصلی
می باشند .غشای سینویال که ماده ای باریک و نرم می باشد سایر
پوکی استخوان معمولاً در میان‌سالی و دوران کهولت رخ ‌‌می‌دهد. هنگامی که عوارضی مانند گردن درد، پشت درد، حالت خمیده و کوتاه شدن قد ظاهر شود نشان دهنده پوکی استخوان است. بهتر است با تقویت استخوان‌ها به پوکی استخوان دچار نشوید. اما اگر دچار پوکی استخوان هستید باید به درمان آن بپردازید، در ادامه چند روش برای درمان پوکی استخوان توضیح داده‌ایم.

ادامه مطلب
متخصصان موفق به شناسایی مکانیسم جذب کلسیم و استخوان‌سازی در نوزادان شده‌اند و این راهکار می‌تواند به درمان پوکی استخوان در بزرگسالی منجر شود.
منافذ و خانه‌های استخوانِ پوک، بسیار بزرگتر از استخوان سالم است. در این حالت استخوان ها به تدریج تراکم خود را از دست می‌دهند و بسیار حساس و شکننده می‌شوند. متاسفانه این بیماری هیچ علامت اولیه‌ای ندارد و به همین دلیل به آن بیماری خاموش گفته می‌شود.
محققان به تازگی در مطالعات جدید خود موفق به شنا
مشکلات مختلف شانه ها
یکی از رایجترین مشکلات مفصلی در دستها، گیر افتادگی شانه است. در گیر افتادگی شانه، بیمار به سختی دست خود را به پشت بدنش میبرد. کارهایی که نیاز به بالا بردن زیاد دستها دارد دردناک است. گاهی درد بیمار را از خواب بیدار میکند بخصوص اگر فرد بر روی شانه مبتلا بخوابد. ضعف در عضلات شانه و بازو از دیگر نشانه های این عارضه است.
ادامه مطلب

جایی هست بین گردن و کتف.همان استخوان ترقوه یا چنبر.یک گودی، که امتداد آن به سمت دست ها کشیده می شود.شبیه یک چشمه ی خشک،یک برکه ی بی آب.که نام علمی آن کلاویکولا ست...چقدر دلم می خواست یک ابر نرم بودم.یک استراتوس...تا توی دریاچه ی کلاویکولای تو ببارم... 
"حمید جدیدی"
درمان درد دنبالچه
کبوتر باز و باسن ( ژست کبوتر ) زنی که کبوتر در حال اجرا برای باز کردن مفاصل باسن است , ژست کبوتر به باز کردن باسن کمک می‌کند .
این کشش یک حالت یوگا است که به باز کردن باسن کمک می‌کند . استخوان‌های ران و ماهیچه ساق پای خمیده را امتداد می‌دهد .
این حالت برای افراد با مشکلات زانو مناسب نیست .
چهار دست و پا را در جلو شانه و دور شانه از هم جدا کنید .
زانوی چپ را به جلو و کمی پشت و سمت چپ دست‌چپ با مچ پا به سمت استخوان کفل راست قرار دهید .
پوکی استخوان بیماریست که با افزایش سن بیشتر شاهد آن هستیم. یکی از مشکلات این بیماری درمان سخت آن است. اگرچه با غذاهایی که کلسیم بالایی دارند  تراکم استخوان به میزان زیادی افزایش پیدا می‌کند. بیمارانی که پوکی استخوان دارند بهتر است به این دسته از مواد غذایی توجه بیشتری بکند.

ادامه مطلب
چند تمرین ورزشی برای شانه های خشک شده 

همان طور که در مقاله ی شانه های خشک شده  گفتیم، شانه ی یخ زده که آنرا به کپسول چسبنده هم می شناسند، باعث درد و خشکی و محدودیت حرکت می شود. که البته این بیماری خود بخود محدود می شود و به طور متوسط بعد از ۲ سال بهبود می یابد.
با این حال یکسری درمان ها را برای آن به طور رایج استفاده می کنند تا بهبودی علائم سریع تر اتفاق بیافتد که از آن جمله می توان به دارو و فیزیوتراپی و روش های جراحی اشاره کرد. در درمان های ف
رزش چگونه به زاویه دار شدن فک کمک می کند
با مشورت رفتن از دو متخصص به نام های درکت اسکات میشل شرایبر متخصص کایروپراکتیک و توانبخشی و تغذیه بالینی و کریستینا اوسوریو مربی یوگا بهترین ورزش ها برای فرم دهی به فک و چانه را با شما در میان می گذاریم. این ورزش ها را میتوانید هفته ای ۲ تا ۳ بار انجام دهید.
به گفته دکتر شرایبر، عضلات گردن غالبا توسعه نیافته و مهار می شوند و تقریبا هرگز حرکات ورزشی برای تقویت آن ها انجام نمی شود. ضعیف شدن این عضلات می ت
چه روش هایی برای افزایش حجم استخوان وجود دارد؟3 راه برای افزایش حجم استخوان وجود دارد:استخوان سازی (القای تشکیل استخوان).استخوان سازی (ایجاد ماتریس برای رشد استخوان).انجام دهید (ایجاد برش در استخوان و نصب پیچ و جدا کردن دو انتهای استخوان).GBRپیوند استخوان با عروق پایه.
ادامه مطلب
1- روش های کلی
روش درمان به علت بیماری و نشانه های آن بستگی دارد:
تسکین دهنده درد OTC مانند استامینوفن (Tylenol)، ایبوپروفن (Advil، Motrin) یا ناپروکسن (Aleve) می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اگر این داروها موثر نیست، پزشک داروهای قوی تری تجویز می کند.
اگر بیمار مبتلا به پوکی استخوان باشد، داروهای پوکی استخوان مانند داروهای تقویت استخوان برای جلوگیری از شکستگی ستون فقرات که ممکن است موجب تشدید قوز کمر شود، داده می شود. در بسیاری از بیماران، قوز کمر اولین ن
معجزه ایی به نام شیر و عسل 
 برخی از خواص خوردن شیر و عسل عبارتند از :
قلیایی کننده خونتقویت نیروی جنسیتقویت سیستم ایمنیکاهنده کلسترول خونشستشوی کلیه و مجاری ادراراثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانیکمک به ترمیم شکستگی استخوان و پاره گی بافتیمقابله با انواع عفونتهای قارچی، ویروسی و غیرهاز بین بردن دردهای مختلف بدن خصوصاً دردهای اسکلتیخونسازی و تحریک مغز استخوان جهت تقویت گلبولهای خونیدرمان زخم معده با ترکیب عسل آویشندرمان آسمدرمان پروستات
تشخیص شکستگی استخوان
علی رغم سختی و استحکامی که استخوان های ما دارند، شکستگی استخوان گاهی اتفاق می افتد. اگر به استخوان ها فشار وارد کنیم مانند مداد خم می شوند و با زیادتر شدن این فشار، یا اعمال فشار ناگهانی، استخوان ها می شکنند. مثلا درصورتی که از میله ی بارفیکس رها شوید یا هنگام بازی کردن زمین بخورید، احتمال شکستگی استخوان هایتان وجود خواهد داشت
معمولا برای افراد غیر متخصص، تشخیص شکستگی استخوان کار سختی است، اما بهتر است زمانی که از شکست
استخوان رکابی (به انگلیسی: Stapes) استخوانی در گوش میانی انسان و دیگر پستانداران است که در انتقال صدای مرتعش شده به گوش درونی دخالت دارد. استخوان کوچک رکابی شکل یکی از استخوانچه‌های موجود در گوش میانی است. استخوان رکابی ارتعاشات را از استخوان سندانی، که به آن بطور افقی متصل است دریافت می‌کند، و آن را به دریچهٔ بیضی شکل وسطی منتقل می‌کند. استخوان رکابی کوچکترین و سبکترین استخوان بدن انسان است و به خاطر شباهت به رکاب اینطور نامیده شده‌است. اتو
لباس پوشیدن فوت و فن های خاص خودش را دارد. یک خانم شیک پوش فقط به مدل و قیمت لباس توجه نمی کند.رازهای خوش پوشی و جذاب بودن رعایت اصول لباس پوشیدن با دقت در اجزای زیر و رو است.

نکات مهم لباس پوشیدن زنان شیک و خوش تیپاگر فکر می کنید خرید لباس و صرف هزینه همه چیز برای خوش پوشی و جذابیت است سخت در اشتباه هستید.نکات ریز و درشتی در انتخاب و پوشیدن لباس های خانم ها وجود دارد که در همه چیز تمام بودن تیپ یک خانم شیک نقش دارد.مطمئن باشید لباس زیرتان دقیق
علائم آرتروز مفصل شانه
از علائم ساییدگی مفصل یا آرتروز شانه قفل
شدن ناگهانی در هنگام حرکت مفصل می باشد و گاهی نیز دیده شده است که امکان
دارد صدای مهیبی نیز از مفصل شنیده شود . در صورتی که آرتروز مفصل شانه
پیشرفت کرد امکان دارد بعضی از حرکات و کارهای روزمره را نتوانید انجام
دهید و محدودیت های بسیاری را برای حرکت های ریز و جزئی دارد .  علاوه بر
اینها در صورت به وجود آمدن این بیماری برای هر کس یا شما درد و تورمی که
دارد بسیار عذاب آور می باشد و
فرش 1500 شانه

تا به الان فرش 1500 شانه ریزترین فرش ماشینی است که بافته شده است. این فرش از لحاظ تراکم معادل فرش‌دستباف و ابریشمی 105 رج می‌باشد.فرش ماشینی 1500 شانه اولین بار در سال 1396 توسط کارخانه فرش قیطران و فرش خاطره کویر کاشان رونمایی شد.
ادامه مطلب
فرش 1000 شانه

به دلیل قیمت بالای فرش دستباف و عدم توانایی خرید طرفداران طرح های دستباف، طراحان فرش 1000 شانه را که کیفیت بالایی دارد روانه بازار کردند. فرش  1000 شانه ماشینی شباهت بسیاری به فرش دستباف دارد و حتی بالاتر از آن فرش 1000 شانه تراکم 3600 و در انواع طرح های زیبا تولید و عرضه می شود. فرش هزار شانه یکی از به روزترین و جدیدترین مدل های فرش ماشینی است که توانسته به خوبی رضایت استفاده کنندگان را به خود جلب کند. 
ادامه مطلب
درمان های خانگی و طب سنتی برای رفع تیک عصبی چیست؟
تیک های عصبی می تواند با رفتارهایی مثل بالا انداختن شانه،پلک زدن،تنگ کردن چشمها، تکانهای تند سر یا شانه، شکلک در آوردن یا چین دادن بینی دیده شود. در واقع تیک ها، حرکات بدنی یا صداهای کنترل نشده هستند و انواع مختلفی از تیک های عصبی وجود دارد. برخی افراد ممکن است تنها یک نوع تیک داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است چندین تیک داشته باشند. برخی از انواع متداول تیک ها در ادامه بخش سلامت نمناک
هر دندانی از دو قسمت ریشه و تاج تشکیل شده است.اگر دندان شما آسیب ببیند تا حدی که دندانپزشک نتواند با استفاده از درمان ریشه آن را نجات دهد به ناچار آن را از ریشه می کشد و جای دندان شما خالی می شود.
در این صورت شما می توانید از ایمپلنت برای جایگزینی دندان از دست رفته استفاده کنید.
ایمپلنت دارای یک پایه از جنس تیتانیوم می باشد که در فک جایگذاری می شود . پایه ایمپلنت چون از جنس تیتانیوم است و این فلز خنثی می باشد 
با استخوان فک سازگار است و به آن جوش
انتهای ستون مهره ها تا انتهای دنبالچه و دو پروانه ای که در اطرافش وصله که از ۵ یا ۷ مهره که به هم وصل شدن و جایگاه استارت کندالینی هست و بالای اون که بشکل قیف یا پیله کرم پروانه هست یک استخوان پهن مثلثی بهش متصل هست اونو میگن استخوان مقدس.
کندالینی قدرت امیال پاک هر انسان است...
بطور غیر فعال و نهفته در انتهای ستون فقرات و مابین استخوان مثلث شکلی بنام اُساکرُم ( استخوان مقدس ) قرار گرفته است.

ادامه مطلب
باران شلاق می‌زند بر شانه‌های عریانم 
پرستو ها لانه می‌کنند بر ترقوه‌هایم
میان سینه‌هایم گنجشکی آرام خفته ا‌ست
قسم می‌خورم که من از آنان درمانده‌ترم
گودی کمرم، که کم دارد حلقهٔ دستانت را
موی کوتاهم، که رمقی برای رقص با باد ندارد
چشمان بی‌قرارم، که هاله‌ای از غبار دلتنگی درشان موج می‌زند 
فوج قوها خیلی‌وقت است از ذهنم پر بسته
فریاد کلاغ‌ها اما مجال نمی‌دهد ذهن ناآرامم را
در این طوفان سهمگین، مرکز ثقل دردها منم
هرشب سر بر شانهٔ دیو
درمان تیک در کودکان 
حتما کودکانی را دیده اید که در مواقعی شروع به بر هم زدن چشم ها و یا بالا انداختن شانه های خود می کنند و حتی توصیه های مکرر و مستقیم شما هم بر روی آنها اثری 
ندارد. این حرکات معمولا در پی تشنجات خانوادگی نیز تشدید می شود.

ادامه مطلب
الگوی سر و شانه، یک الگوی بازگشتی است. اگر این الگو در انتهای روند صعودی تشکیل شود، بازگشت نزولی خواهد بود. الگو از سه اوج قیمتی تشکیل شده است که اوج قیمتی وسطی، بالاتر از اوج‌های قیمتی کناری است. بالاترین اوج قیمتی را “سر” الگو می‌نامیم و دو اوج قیمتی کناری را هم “شانه” می‌نامیم. در الگوی سر و شانه، شانه‌ها بایستی در یک سطح تقریباً یکسانی قرار گیرند. اگر تعداد کندل های تشکیل شده بین سر و شانه‌ها مساوی باشد، الگو متقارن خواهد بود. الگوی
درمان بیماری های مفاصل و استخوان با عسل طبیعی
ابوعلی سینا می نویسد که عسل دارای خاصیتی است که درد را ریشه کن می کند.
دانشمندان معتقدند که عسل باعث تحریک مغز برای ترشح مواد ضد درد می شود.دکتر رابرت هنکین Robbert Henkin کتابی در این مورد به رشته تحریر درآورده که از خواص ضد درد عسل حکایت می کند.ادامه مطلب درمان بیماری های مفاصل و استخوان با عسل طبیعی ادامه مطلب...
جوش نخوردن شکستگی استخوان  (nonunion)
جوش نخوردن شکستگی استخوان :  در برخی موارد (۱٫۹% شکستگی ها) پس از جراحی یا درمان های غیر جراحی استخوان جوش نمی خورد که به این موارد جوش نخوردن شکستگی استخوان یا nonunion گفته می شود. همچنین در مواردی که جوش خوردن استخوان با تاخیر صورت گیرد به آن Delayed Union یا دیر جوش خوردن می گویند.
جوش نخوردن شکستگی استخوان فمور
جوش خوردن شکستگی استخوان
برای این که شکستگی استخوان جوش بخورد ، استخوان نیاز به ثبات و پایداری، جریان خون
جوش نخوردن شکستگی استخوان  (nonunion)
جوش نخوردن شکستگی استخوان :  در برخی موارد (۱٫۹% شکستگی ها) پس از جراحی یا درمان های غیر جراحی استخوان جوش نمی خورد که به این موارد جوش نخوردن شکستگی استخوان یا nonunion گفته می شود. همچنین در مواردی که جوش خوردن استخوان با تاخیر صورت گیرد به آن Delayed Union یا دیر جوش خوردن می گویند.
جوش نخوردن شکستگی استخوان فمور
جوش خوردن شکستگی استخوان
برای این که شکستگی استخوان جوش بخورد ، استخوان نیاز به ثبات و پایداری، جریان خون
تغذیه به شدت بر سلامت استخوان ها در طول زندگی ما اثر می گذارد. به عنوان مثال ، آنچه زنان در دوران بارداری مصرف میکنند، بر تراکم استخوان فرزندانشان در بزرگسالی تاثیر میگذارد.
در زمان کودکی ، استخوانهای ما تقریباً با رشد سریع مواجه می شوند. اگر استخوانی بشکند، مشکل خاصی ایجاد نمیشود چون استخوانها به سرعت جوش خواهند خورد.
در حدود 18 یا 19 سالگی ، به حدود 95? تراکم استخوان خود دست یافته ایم. می توانیم در دهه 20 زندگی، به ساختن برخی از استخوان ها ادامه
"سنجد" برای ترمیم شکستگی، ترک استخوان و پوکی استخوان بی‌نظیر است؛ پودر هسته سنجد، غضروف‌ساز بوده و برای ترمیم مفاصل و کمردرد می‌توان آن را با شیر میل کرد.امروزه شیوع و گسترش "پوکی استخوان" و بیماریهایی مانند آرتروز به‌ویژه در زنان تبدیل به کابوسی وحشتناک در بسیاری از کشورها شده است و پوکی استخوان، چهارمین عامل مرگ‌ومیر در جهان است و از هر 4 نفر بالای 25 سال، یک نفر مبتلا به آن است!
ادامه مطلب
"سنجد" برای ترمیم شکستگی، ترک استخوان و پوکی استخوان بی‌نظیر است؛ پودر هسته سنجد، غضروف‌ساز بوده و برای ترمیم مفاصل و کمردرد می‌توان آن را با شیر میل کرد.امروزه شیوع و گسترش "پوکی استخوان" و بیماریهایی مانند آرتروز به‌ویژه در زنان تبدیل به کابوسی وحشتناک در بسیاری از کشورها شده است و پوکی استخوان، چهارمین عامل مرگ‌ومیر در جهان است و از هر 4 نفر بالای 25 سال، یک نفر مبتلا به آن است!
ادامه مطلب
طلایی ترین روش برای درمان دیسک کمر استفاده از گیاهان دارویی است.  کمر انسان دارای ۵ مهره کمر است که در پایین آنها نیز استخوان مثلثی‌ شکلی به نام استخوان خاجی قرار گرفته است. بنابراین در ناحیه کمر تعداد دیسک های بین مهره ای ۵عدد می باشد. وظیفه اصلی دیسک ها در ستون فقرات بدن انسان ضربه‌گیر بودن آن است.به عبارتی دیسک ها، فشارهایی را که به ستون فقرات وارد می‌شود را جذب می‌کند و همچنین کمک در بهبود حرکت بین مهره‌ها می نماید. بنابراین همه افراد
همانگونه که همه شما می دانید ایمپلنت یکی از روش هایی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود.
کاشت دندان با ایمپلنت شامل چند مرحله می باشد. مرحله اول آن مربوط به جراحی پریو یا لثه است. در این جراحی قستی از لثه که دندان قبلا  روی آن بوده است، بریده می شود تا دندانپزشک به استخوان فک دسترسی پیدا کند. مرحله بعدی جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک می باشد. که از اهمیت بالایی برخوردار است. 
البته اگر استخوان فک بیمار به اندازه کاف
❔سوال شرعی❓ 
⛔ عنوان :    حکم جارو، شانه ناخن چیدن در شب 
سوال:  بفرمائید: آیا این گفته صحت دارد که در شب نباید خانه را جارو زد؟ شانه کردن مو و چیدن ناخن در شب جایز است یا خیر؟ 
☀ الجواب باسم ملهم الصواب☀ خیر این گفته صحت ندارد، جارو زدن، شانه کردن، ناخن چیدن در شب از دید شرع بلامانع است و ایراد شرعی ندارد.
 منبع 1⃣    نجم الفتاوی، کتاب العقائد، 1/382
کداممان بیشتر مقصر بودیم؟ من که موقع شانه کردن موها جیغ و داد می کردم ( و میکنم ) و اجازه نمی‌دادم مامان موهایم را شانه کند؟ یا مامان که به جای آرام شانه کردن، راه حل را در کوتاه کردن دائمی موهایم می دید؟ نتیجه یک چیز بود. موهای قارچی و مصری در تمام دوران کودکی. دایی‌ام می‌گفت : یه کاسه استیل بردار بذار رو سرش زیرشو قیچی کن. مصری دیگه چه صیغه ایه. به نظر من هم منطقی می آمد. 
بعد انگار عادت کردم. خودم داوطلب می‌شدم برای آرایشگاه رفتن. هربار یک بها

لق شدن دندان یکی از نگرانی های بیمارانی است که در حین درمان ارتودنسی هستند.
در چند روز اول که براکت ها گذاشته می شوند دندان ها تکان می خورند و احساس لق شدن دندان به بیمار دست می دهد.
این یک امر طبیعی است .
گرچه در برخی وارد ممکن است در صورتی که متخصص ارتودنسی آن را از قبل توضیح نداده باشد باعث نگرانی بیمار شود. 
چرا هنگام ارتودنسی حس لق شدن دندان به من دست می دهد؟
حرکت دندان از کجی به راستی با اعمال فشار توسط دستگاه ارتودنسی برای اصلاح فرم و مو
یکدفعه دلم می گیرد و درد عمیقِ زخمی را بر عمقِ جانم احساس می کنم. حسِ ناخوشایندی فراتر از فراموشی و نسیان به دلم راه می یابد. با خودم فکر می کنم مثلا توی روزنامه بنویسند؛ مدیرعاملِ جوانِ شرکتی عاشقِ یک تکه استخوان شده. ماجرا این است که آن دخترک خندیده بود و شانه های لاغرش زیر مانتوی حریرش تکان خورده بود. همان لحظه مدیر عاملِ جوان عاشقش شد. همان لحظه که شانه های لاغرش تکان می خورد و می خندید. او عاشق دو تکه استخوانِ اسکاپولا شده است. دو تکه استخو
یکدفعه دلم می گیرد و درد عمیقِ زخمی را بر عمقِ جانم احساس می کنم.
حسِ ناخوشایندی فراتر از فراموشی و نسیان به دلم راه می یابد.
با خودم فکر می کنم مثلا توی روزنامه بنویسند؛ مدیرعاملِ جوانِ شرکتی
عاشقِ یک تکه استخوان شده. ماجرا این است که آن دخترک خندیده بود و
شانه های لاغرش زیر مانتوی حریرش تکان خورده بود.
همان لحظه مدیر عاملِ جوان عاشقش شد. همان لحظه که شانه های لاغرش تکان می خورد
و می خندید. او عاشق دو تکه استخوانِ اسکاپولا شده است.
دو تکه استخو
پس از تولید و عرضه فرش 1200 شانه و میزان استقبال زیاد از این فرش خبرهایی مبنی بر آغاز تولید فرش 1500 شانه هم به گوش می رسید. سرانجام در سال 1397 فرش ماشینی 1500 شانه در کاشان تولید و رونمایی و پس از آن این فرش وارد بازار جهانی شد.اگرچه که تا قبل از ورود فرش 1500 شانه به چرخه تولید به فرش 1200 شانه لقب فرش دستبافت نما را داده بودند ولی با تولید فرش 1500 شانه مشخص شد که فرش 1500 شانه بدلیل ظرافت بیشتر به فرش دستبافت نزدیکتر است.بدین جهت فرش 1500 شانه به فرش دستبافت ن
از مهمترین دغدغه های امروز هرخانواده چه برای خانه ی خود چه برای جهیزیه عروس و داماد خرید فرش ماشینی ارزان و با کیفیت است.شهر کاشان بدلیل داشتن درصد زیادی از کارخانجات تولید فرش ماشینی و وجود رقابت بین این تولیدکنندگان دارای فرش های باکیفیت است.
فرش ماشینی 700 و 1000 شانه جزء محبوبترین و پرفروش ترین فرش های ماشینی کاشان می باشد.فرش 1000 شانه با داشتن میزان تراکم قابل قبول 3000 توانسته است هدف خریداران از فرش ظریف با دوام بالا را برآورده کند.فرش ها و

کمر انسان دارای ۵ مهره کمر است که در پایین آنها نیز استخوان مثلثی‌ شکلی به نام استخوان خاجی قرار گرفته است. بنابراین در ناحیه کمر تعداد دیسک های بین مهره ای ۵عدد می باشد. وظیفه اصلی دیسک ها در ستون فقرات بدن انسان ضربه‌گیر بودن آن است. اگر از دیسک کمر و کمردرد رنج می برید در این مطلب بهترین درمان گیاهی دیسک کمر را برای شما خواهیم گفت.ادامه این مطلب را بخوانید
بهترین درمان گیاهی برای دیسک کمر
ادامه مطلب
میدانی، من زندگی ام را این طور آغاز کرده بودم. این طور که نه پشت به پشتِ هم، که شانه به شانه راه برویم. دویدن نه، دقیقاً خودِ راه رفتن مد نظرم بود، آرام آرام، پیوسته، گاهی خسته، گاهی شکسته. اینکه شانه به شانه از هر راهی دقیقاً هر راهی عبور کنیم. سخت شد؛ نه؟ کلمات بار معناییِ خاصی به خواسته ها می دهند.
من زندگی را این طور آغاز کرده بودم که هر راهی را با تو شانه به شانه طی کنم. نه تنها، نه فقط راهِ انتخابیِ من و نه فقط راه انتخابیِ تو و نه حتی راهی را
تسبیح استخوان 33 دانه خوش رنگ کد 35855وزن تقریبا 16 گرم ، اندازه تقریبا 21 سانتی‌متر ، خواص محصول استخوان در مواردی مانند ساخت تسبیح کاربرد دارد .
در این موارد از استخوان حیوانات زمینی مانند عاج فیل و استخوان شتر استفاده می شود .
همچنین شاخ بعضی حیوانات مخصوصاٌ شاخ گوزن نیز مورد استفاده می باشد ، که گران قیمت تر است .
225٫000 ⬅️ 203٫000 تومان فقط امروز تماس 09155201768 ارسال رایگان
دانلود فیلم مغز استخوان رایگان و کامل محصول 1399 اثری از حمیدرضا قربانی, دانلود فیلم مغز استخوان رایگان و کامل با لینک مستقیم کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4k, دانلود فیلم سینمایی ایرانی مغز استخوان رایگان و کامل جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه رایگان و کامل

ادامه مطلب
چرا نوزادم با کوچکترین صدا یا حرکت می ترسد، می پرد و وانکش نشان می دهد؟
رفلکس‌های نوزادی:
رفلکس‌ها گروهی از پاسخهای خود به خودی عصبی-عضلانی ساده هستند که در بدو تولد وجود دارند و به تدریج در طی سال اول زندگی مهار می‌شوند. این رفلکس ها توسط ساقه مغز کنترل می‌شوند.
وجود رفلکسهای نوزادی نشانه سلامت عصبی وی است ،تضعیف رفلکسها در نوزاد نشانه صدمه عصبی می باشد.این رفکس های خاص غیرارادی اند و برای بقا ضروری می ‏باشند.‏
رفلکس مورو (Moro) چیست؟
در ای
معاینه فیزیکی آرتروز گردن 
 دکتر معاینه پس از بحث درباره سابقه پزشکی و سلامت عمومی ، پزشک شما معاینه کامل گردن ، شانه‌ها ، بازوها و اغلب پاهای شما را انجام خواهد داد . او تعدادی از آزمایش‌ها را انجام می‌دهد ، به دنبال مشکلات یا تغییرات در : قدرت - در بازوها ، دست‌ها و انگشتان دست ، انعطاف‌پذیری جریان خون - در گردن و بازوهای شما - در راه رفتن ) پزشک شما ممکن است به آرامی بر روی گردن و شانه‌های شما فشار بیاورد - احساس محرک ( حساس ) و یا غدد آماس کر
روتین شانه کلیستنیکس
در این پست دو روتین به شما معرفی می کنیم که با انجام آنها می توانید شانه هایی قوی داشته باشید.

روتین اول:
روتین دوم:

نکات:
• بدون شانه های قوی انجام دادن حرکت های پیچیده ی کلیستنیکس غیر ممکن است و در صورتی که شانه هایی قوی داشته باشید دستیابی به این حرکات برای شما راحت تر خواهد بود.
• در صورتی که روتین اول براتون سخته، تعداد انجام هر حرکت رو نصف کنید.
شرکت فرش و سجاده فرش مناجات با سابقه ای حدود 20 ساله در زمینه ی تولید انواع سجاده فرش , فرش سجاده ای , فرش مسجدی , فرش محرابی , فرش نمازخانه , فرش مصلی , یکی از بزرگترین تولید کننده های فرش سجاده مسجدی می باشد.
از جمله مهم ترین محصولات شرکت سجاده فرش مناجات , سجاده فرش در کیفیت های 440 , 500 و 700 شانه با تراکم های مختلف می باشد :
سجاده فرش 440 شانه تراکم 800 صد در صد اکرلیک
سجاده فرش 440 شانه تراکم 800 پلی استر
سجاده فرش 500 شانه تراکم  800 صد در صد اکرلیک
سجاده ف
هرچه مسیر جلوتر میرفت و من از بخش های اتاق عمل دار فاصله میگرفتم انگار علاقه ام را فراموش میکردم...اخیرا وقتی کسی میپرسید هنوز هم ارتوپدی?شانه بالا می انداختم و میگفتم:"نمیدونم،معلوم نیست"...امروز اما پسرک از اتاق عمل ارتوپدی عکسی نشانم داد.دکتر با تمام قدرت با دریل درحال سوراخ کردن استخوان فمور بیمار بود و خشونت میله های متعددی که وسط استخوان فرو شده بود خودنمایی میکرد ...یک آن قلبم لرزید و دوباره به تپش افتاد...خدایا این علاقه را از من نگیر...
+
شکستگی سراستخوان ران (فمور)
شکستگی سر استخوان فمور یا ران شکستگی نادری است. شایعتر از آنشکستگی گردن استخوان ران است که در بسیاری موارد ممکن است به غلط شکستگی سر استخوان ران گفته شود.
سر استخوان ران یک برجستگی مدور و گرد و کروی شکل است که در بالاترین قسمت استخوان ران  قرار گرفته است. سر استخوان ران در درون حفره استابولوم  قرار گرفته و این دو با هم مفصل ران را تشکیل میدهند. در پایین سر، گردن استخوان ران قرار دارد. سر استخوان ران با واسطه گردن
یکی از راه های درمان بیماری سیاه شدن سر استخوان ران انجام عمل جراحی تعویض مفصل ران است ولی این نوع از درمان چه موقع لازم است و چه کمکی میتواند به درمان بیماری بکند. آیا هر کسی که سر استخوان رانش سیاه شده باید تعویض مفصل بکند و اگر این جراحی را انجام دهد میتواند انتظار چه چیزهایی را داشته باشد.
روند سیاه شدن سر استخوان ران در لگن سیاه
شدن سر استخوان ران بیماری است که به علت نرسیدن خون به آن ناحیه بوجود
میاید. در بسیاری از موارد علت نرسیدن خون،

شانه های توهمچو صخره های سخت و پر غرورموج گیسوان من در این نشیبسینه میکشد چو آبشار نور

شانه های توچون حصار های قلعه ای عظیمرقص رشته های گیسوان من بر آنهمچو رقص شاخه های بید در کف نسیم

شانه های توبرجهای آهنینجلوه ی شگرف خون و زندگیرنگ آن به رنگ مجمری مسین

در سکوت معبد هوسخفته ام کنار پیکر تو بی قرارجای بوسه های من به روی شانه هاتهمچو جای نیش آتشین مار

شانه های تودر خروش آفتاب داغ پر شکوهزیر دانه های گرم و روشن عرقبرق می زند چو قله های ک
پوکی استخوان یا استئوپروز Osteoporosis به معنی کم شدن تراکم استخوان است که بدنبال آن قدرت استخوان کم شده و شکننده میشود و شکننده شدن استخوان موجب میشود احتمال بروز شکستگی در آن بیشتر شود. پوکی استخوان معمولاٌ بتدریج پیشرفت می کند و هیچ علامتی از خود بروز نمی دهد تا وقتی که شکستگی بوجود میاید. پوکی استخوان میتواند در هر استخوانی از بدن ایجاد شود ولی معمولا در ستون مهره، لگن، مچ دست و دنده ها بیشتر دیده میشود.
برای فهم بهتر پوکی استخوان ابتدا باید
اثرات ضد التهابی و ضد درد در سنجد 
مطالعات مختلف تاثیر عصاره سنجد در درمان درد و التهاب را نشان داده است. فلاونوئیدهای موجود در سنجد نقش اصلی این درمان را بر عهده دارند.مطالعات علمی نشان داده است که عصاره زیتون در بهبود و کاهش درد و التهاب استئوآرتریت زانو در زنان تاثیر قابل توجهی داشته است. به طور کلی مهمترین کاربرد پزشکی این میوه ، تاثیر ضد درد آن است. به همین دلیل برای افرادی که دچار نرمی استخوان و پوکی استخوان هستند، بسیار مفید می باشد. 
خواص آب قلم گاو و گوسفند
آب قلم دارای مواد معدنی و ویتامین هایی از قبیل کلسیم، پروتئین، منیزیم، فسفر، پتاسیم، منگنز، مس، آهن، ویتامین A، ویتامین K، ویتامین C و ویتامین های گروه B است.
با توجه به مواد و ویتامین هایی که در بالا ذکر شد، برخی از خواص آب قلم عبارتند از:
درمان سرماخوردگی و آنفولانزا،
ژلاتین موجود در آن هضم را آسان می کند و موجب تقویت دستگاه گوارش می شود.
درمان کم خونی و کمبود ویتامین در کودکان، زنان باردار و شیرده،
سلامت استخوان ها،
بریس شایع ترین نوع اصلاح ارتودنسی است.
گزینه های درمان می تواند از این قبیل باشد:
درمان ارتودنسی ثابت
درمان ارتودنسی متحرک

بریس شامل براکت ها و سیم قوس دار ارتودنسی است که در سرتاسر دندان های شما قرار می گیرد برای محافظت از سیم ها می توان از بندهای کشی یا الاستیک در ارتودنسی استفاده کرد براکت ها به دندان ها با چسب مخصوص متصل می شوند ین چسب ها کاملا هم رنگ دندان های شما است.
چه مشکلاتی با دندان های شلوغ بوجود می آید؟
تمیز کردن دندان های شلوغ س
تک فرش | خرید فرش ماشینی کاشان به قیمت کارخانه | فروشگاه ...قصد خرید اینترنتی فرش دارید؟ تک فرش فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی بوده و انواع فرش کاشان را با قیمت کارخانه با ارسال رایگان به سراسر کشور ارائه می کند.رید اینترنتی فرش - فرش کاشانخرید اینترنتی مزیت زیادی نسبت به خرید حضوری دارد . در خرید اینترنی فرش میتوانید تمام طرح های فرش را با شانه و تراکم و قیمت متفاوت در رنگ بندی های متنوع ...فرش کاشان: قیمت فرش و طرح فرش از کارخانه فرش | قالی کاشانکا
تک فرش | خرید فرش ماشینی کاشان به قیمت کارخانه | فروشگاه ...قصد خرید اینترنتی فرش دارید؟ تک فرش فروشگاه اینترنتی فرش ماشینی بوده و انواع فرش کاشان را با قیمت کارخانه با ارسال رایگان به سراسر کشور ارائه می کند.رید اینترنتی فرش - فرش کاشانخرید اینترنتی مزیت زیادی نسبت به خرید حضوری دارد . در خرید اینترنی فرش میتوانید تمام طرح های فرش را با شانه و تراکم و قیمت متفاوت در رنگ بندی های متنوع ...فرش کاشان: قیمت فرش و طرح فرش از کارخانه فرش | قالی کاشانکا
شرکت فرش و سجاده فرش مناجات با سابقه ای حدود 20 ساله در زمینه ی تولید انواع سجاده فرش , فرش سجاده ای , فرش مسجدی , فرش محرابی , فرش نمازخانه , فرش مصلی , یکی از بزرگترین تولید کننده های فرش سجاده مسجدی می باشد.
از جمله مهم ترین محصولات شرکت سجاده فرش مناجات , سجاده فرش در کیفیت های 440 , 500 و 700 شانه با تراکم های مختلف می باشد :

سجاده فرش 440 شانه تراکم 800 صد در صد اکرلیک
سجاده فرش 440 شانه تراکم 800 پلی استر
سجاده فرش 500 شانه تراکم  800 صد در صد اکرلیک
سجاده
در این نوشته قصد داریم به توصیف بیماری­های مقعدی بپردازیم و در مورد درمان فیستول، درمان کیست مویی، درمان شقاق، درمان فیشر، درمان آبسه مقعدی و درمان بواسیر صحبت کنیم. در ادامه به هریک از این موارد اشاره­ای خواهیم داشت و سپس به صورت مفصل، به موضوع درمان شقاق می­پردازیم.
درمان بواسیر
ادامه مطلب
بهتر است بدانیم دلایل شکست ایمپلنت دندان اگرچه نادر است اما به موفقیت اتصال استخوان فک و سلامت لثه بستگی دارد از همین رو شکست ایمپلنت دندان امکان پذیر است. لذا برای افرادی سوال پیش می آید که چرا ایمپلنت دندان گاهی دچار پس زدگی می شود در این مقاله به توضیح این مطلب خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
اگر بدنبال فرش ماشینی ارزان قیمت هستید فرش ماشینی 500 شانه گزینه ی مناسبی است.بعد از فرش 350 شانه، فرش ماشینی 500 شانه در واقع اولین فرش ماشینی بود که بصورت گسترده تولید و وارد بازار شد.فرش ماشینی 500 شانه شاید به لحاظ ظاهری کم و کاست هایی داشته باشد ولیکن از لحاظ کیفی در لول خوبی قرار دارد:
یکی از بارزترین ویژگی های فرش ماشینی 500 شانه ارتفاع نخ خاب است.هرچه ارتفاع نخ خاب در فرش ماشینی بالا می رود فرش نرم تر می شود و از طرفی برای نشستن مناسبتر است.بی
هنگامی که فرد با مصرف دخانیات از داشتن لثه سالم محروم می شود درمان ارتودنسی نیز امکان پذیر نمی باشد ترک سیگار و درمان لثه اولین گام برای آغاز درمان ارتودنسی می باشد.
مصرف مواد مخدر باعث اختلال در دریافت نیروهای ارتودنسی به دندان ها می شود مواد مضر موجود در مولکول های مواد مخدر که به طور منظم توسط بیماران مصرف می شوند می توانند از طریق گردش خون وارد سلول های بافت لثه ها شوند و بر روی نیروهای مکانیکی دستگاه های ارتودنسی اثرات منفی اعمال کنند.
شکستگی شدید، ترک‌های متعدد یا شکستگی‌هایی که بیش از دو هفته درمان نشده باشد، احتمالا" کاندید مناسبی برای تنظیم و مرتب سازی مجدد استخوان به صورت دستی نخواهد بود. در این موارد، عمل جراحی برای هم‌ترازی استخوان‌ها و بازسازی شکل بینی ممکن است لازم باشد.
با همراهی ما در ادامه ی مطلب ذیل از عوارض ها و مراقبت های عمل بینی آگاه خواهید شد.

برخی از بیماران، بلافاصله بعد از جراحی، حالت تهوع و سرگیجه دارند. این حالت‌ها عموما به خاطر اثر داروی بیهوشی

دردهای من

جامه نیستند
تا ز تن در آورم
چامه و چکامه نیستند
تا به رشته ی سخن درآورم
نعره نیستند
تا ز نای جان بر آورم

دردهای من نگفتنی
دردهای من نهفتنی است...

من ولی تمام استخوان بودنم
لحظه های ساده ی سرودنم
درد می کند

انحنای روح من
شانه های خسته ی غرور من
تکیه گاه بی پناهی دلم شکسته است
کتف گریه های بی بهانه ام
بازوان حس شاعرانه ام
زخم خورده است...

این سماجت عجیب
پافشاری شگفت دردهاست
دردهای آشنا
دردهای بومی غریب
دردهای خانگی
دردهای کهنه
کتاب شفای کوانتومی نوشته دکتر دیپک چوپرا و ترجمه هایده قلعه بیگی است. کتاب در پی تلفیق نظریه های جدید کوانتومی با آیورودا، شیوه ی درمانی سنتی هند است. چوپرا در این کتاب معتقد است که مسائلی مانند درمان سرطان می تواند به راحتی جوش خوردن استخوان شکسته صورت بپذیرد. وی در ابتدای این کتاب این سوال را مطرح می کند که چگونه می شود که برخی از سرطان ها و بیماری های لاعلاج خود به خود و بدون طی کردن روند درمانی بهبود می یابند؟ و اینکه چرا طب جدید نمی تواند
از محصولات جدید عرضه شده در فروشگاه اینترنتی فرش کاشان فرش ماشینی 1000 شانه می باشد که دارای قیمتی بسیار مناسب و ارزان بوده و از کیفیتی بینظیر نیز برخوردار است ، از ویزگی ای که این فرش 1000 شانه دارا است می توان به تراکم 3600 آن و هم همچنین نخ آکریلیک هیت ست شده به کار رفته شده در آن اشاره داشت.
محصول فرش 1000 شانه دارای قیمتی بسیار مناسبتر نسبت به فرش های 1200 و 1500 شانه می باشد ولی دارای ظرافت و کیفیت این دو محصول نیز است و قادر است با زیبایی که دارا است
تقویت پوست، مو و ناخن
محافظت پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش
محافظت از استخوان و بهبود گردش خون
کاهش چین و چروک پوست
جلوگیری از خارش پوست سر
جلوگیری از ترک خوردگی پا
جلوگیری از سندرم موهای غیر قابل شانه زدن
نحوه مصرف :
روزی یک الی دو کپسول همراه غذا میل شود
ساخت کمپانی اف بی لابراتوریز آمریکا
>>> قیمت : 130هزار تومان
> موجود
>> سفارش تلفنی
سِندانی (نام علمی: Incus) یکی از استخوانچه‌های سه‌گانهٔ گوش میانی است. این استخوانچه‌ها از نوع متراکم هستند و فاقد حفره مغز استخوان می‌باشند. استخوانچه سندانی در عقب استخوانچه چکشی قرار دارد و دارای یک تنه مکعبی‌شکل، یک زائده بلند و یک زائده کوتاه است. قسمت خلفی استخوانچه چکشی دارای سطح کاو کوچکی است که با سندانی مفصل می‌شود.
پرده گوش قسمتی از پوست نازکی است که مثل طبل محکم گسترده شده‌است و به اولین استخوانچه چسبیده‌است این استخوان کوچک
لیزر درمانی چیست؟
پرتوی نور معمولی از طول موج‌های متعدد و مختلف تشکیل شده که در جهت‌های مختلف پخش می‌شوند. این شرایط در حالی است که پرتو لیزر یک طول موج نوری خاص را تقویت کرده و با متمرکز کردن آن یک طول موج ثابت ایجاد می‌کند. با وجودی که امروزه لیزرها تقریباً در همه مکان‌ها پیدا می‌شوند (از نمایشگر لیزری در کلاس درس تا لیزرهای مخصوص جراحی در اتاق عمل)، لیزر در فیزیوتراپی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد در حوزه درمان می‌باشد. در عمل لیزر درم
اولین فرش ماشینی که با استقبال فراوان در کشور روبرو شد فرش ماشینی 500 شانه بود.فرش ماشینی 500 شانه در واقع بعد از فرش ماشینی 440 شانه روانه بازار شد.فرش ماشینی 500 شانه با تعداد 500 گره عرضی از ضخیم ترین فرش های ماشینی موجود است.همانطور که گفته ایم با بالا رفتن شانه و تراکم، فرش ماشینی نازک تر می شود.این فرش با داشتن نخ خاب بالا، از فرش هایی است که برای سبک زندگی سنتیخیلی مناسب است.چراکه ارتفاع بالای نخ خاب در فرش ماشینی موجب نرمتر شدن فرش شده و همین
در ایران انواع فرش ماشینی با شانه وتراکم مختلف را می توان یافت. فرش 1200 شانه جزء جدیدترین تولیدات ایران در صنعت فرش ماشینی است که دارای ظرافت و زیبایی بی نظیری هم می باشد. این مدل فرش دارای تراکم 3600 بوده و به دو صورت فرش 1200 شانه گل برجسته و فرش 1200 شانه معمولی عرضه می شود که تفاوتشان در زیبایی ظاهری فرش ها می باشد. مدل فرش برجسته به گونه ای است که طرح و گل های آن برجسته دیده می شود و این رخ بهتری به فرش داده است.
فرش 1000 شانه برجسته هم به تازگی وارد ب
آب استخوان
برای درست کردن آب استخوان، میشه از استخوان های حیوانات و پرندگان مختلف (از جمله بره(گوسفند)، مرغ، خروس، بوقلمون، شتر، گاو، ماهی، بلدرچین، .....) استفاده کرد. اگر بتونید به قصاب بگید استخوان های بزرگ (مثل استخوان های گاو و شتر) رو چند قسمت کنه بهتره.

مواد مورد نیاز: 
۱.استخوان به میزان لازم
۲.یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب طبیعی.(اختیاری)
۳.دو عدد پیاز متوسط (پوست گرفته و بدون ریشه)
۴.شش تا هشت عدد ساقه ی کرفس شسته شده.
۵.چهار تا پنج عدد هویج
لیزر درمانی چیست؟
پرتوی نور معمولی از طول موج‌های متعدد و مختلف تشکیل شده که در جهت‌های مختلف پخش می‌شوند. این شرایط در حالی است که پرتو لیزر یک طول موج نوری خاص را تقویت کرده و با متمرکز کردن آن یک طول موج ثابت ایجاد می‌کند. با وجودی که امروزه لیزرها تقریباً در همه مکان‌ها پیدا می‌شوند (از نمایشگر لیزری در کلاس درس تا لیزرهای مخصوص جراحی در اتاق عمل)، لیزر در فیزیوتراپی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد در حوزه درمان می‌باشد. در عمل لیزر درم
فرش نگین کاشان
قیمت فرش نگین کاشانقیمت فرش نگین شاد کاشانفرش کاشانشرکت فرش و گلیم نگین شاد کاشان آرانوبیدگل استان اصفهان
فرش 700شانه تراکم 2550
الیاف صد در صد اکریلیک هیت ست شده
این فرش یکی از محصولات شرکت فرش نگین شاد است که در سایزو رنگ های مختلف تولید و عرضه می شود.تعداد رنگ های استفاده شده در بافت این فرش به 8 رنگ می رسد ، همچنین جنس نخ خاب این محصول صددرصد آکریلیک هیت ست شده است ، این نوع نخ پرزدهی ندارد.
این فرش زیبا و خوش‌ نقش‌ و نگار به عن
مدت درمان ارتودنسی
مدت درمان ارتودنسی به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد:
۱.  نوع ناهنجاری در طول درمان ارتودنسی موثر استناهنجاری های دندانی فکی نسبت به مشکلات دندانی زمان بیشتری جهت درمان می طلبند.۲. شدت ناهنجاری از جمله عوامل موثر در طول درمان ارتودنسی استبدیهی است با افزایش شدت ناهنجاری، طول درمان افزایش می یابد.
۳. سن بیمار در طول درمان ارتودنسیدر سنین کودکی و نوجوانی نسبت به سنین بالا به دلیل دانسیته کمتر استخوان فکین و متابولیسم فعال
درمان پوکی استخوان با طب سنتی، چه برای پیشگیری و چه درمان این بیماری کاملا مفید و ضروری می باشد. البته توصیه می شود، پیش از استفاده از هر نوع داروی طب سنتی و گیاهان دارویی با پزشک متخصص مشورت شود.  
درمان پوکی استخوان با طب سنتی و مصرف لبنیاتاصلی ترین روش درمان پوکی استخوان با طب سنتی و خانگی، مصرف لبنیات و بخصوص شیر می باشد. شیر منبع غنی کلسیم بوده و برای جبران کلسیم و ویتامین D بدن بسیار مفید می باشد. مصرف روزانه یک لیوان شیر به تمامی افراد ت
انواع جراحی لثه
اگر بیماری لثه آنقدر شدید باشد که نیاز به جراحی داشته باشد، پزشک یکی از انواع جراحی را برای درمان مشکلتان پیشنهاد می دهد که در زیر به آن ها اشاره کرده‌ایم:
عمل فلپ (شیاربری یا مسطح‌ سازی شیار لثه)
در این جراحی، پزشک پریودانتیست (متخصص لثه) لثه ها را بر می گرداند تا باکتری ها را از بین آن خارج کند. سپس به جای آنکه لثه را به حال خود رها کند، آن را به دندان متصل می کند تا دوباره دچار برگشتگی نشود.
تشکیل دوباره لثه
در این فرایند، جرا
لیزر درمانی چیست؟
فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ یکی از جدیدترین تولیدات کارخانجات فرش ماشینی کاشان است.این فرش در 10 رنگ واقعی توسط دستگاه HCPx2 بافته می شود.جنس نخ خاب در فرش ماشینی 1000 شانه عمدتا نخ آکرولیک 100 درصد هیت ست و جنس نخ تار و پود آن پنبه می باشد.فرش ماشینی 1000 شانه 10 رنگ بدلیل کیفیت بالا در اثر شستشو تغییر حالت و تغییر رنگ نمی دهد.

شانه
اصطلاح شانه فرش به میزان گره های عرضی فرش ماشینی در یک متر مربع گفته می شود.شانه ی فرش تاثیر مستقیمی روی کیفیت فرش ماشینی دا
تعویض مفصل ران اصولا به منظور تسکین درد ، بازیابی تحرک مفصل و یا اصلاح هر گونه کوتاهی پا صورت می پذیرد." آرتروپلاستی مفصل هیپ" یا "جراحی تعویض مفصل ران " عبارت است از حذف استخوان و غضروف آسیب دیده از یک مفصل ران دردناک ، و جایگزین کردن آن با مفصل مصنوعی (پروتزی).مفصل ران ( یا مفصل لگن یا مفصل هیپ ) یک نوع مفصل گوی و کاسه است. قسمت گوی مانند ، بخشی از استخوان فمور (ران) ، و قسمت کاسه مانند (استابولوم) ، بخشی از استخوان لگن است. نوع عمل جراحی که انجام می
سینوس لیفت یا تقویت سینوس یک عمل جراحی است که طی آن دندانپزشک به  استخوانی که در هر دو طرف بینی قرار دارد یعنی استخوان بین فک و سینوس ها، استخوان اضافه  می کند.
این جراحی مخصوص کسانی است که نیاز به ایمپلنت دارند و فک آنها استخوان کافی برای نگهداری ایمپلنت را ندارد.
با از بین رفتن دندان طبیعی کم کم سینوس و سقف دهان به یکدیگر نزدیک می شوند به طوری که تنها فاصله بین سینوس و سقف دهان یک لایه استخوان نازک می شود بنابراین نیاز است که به استخوان بین
شانه بند یکطرفه طب و صنعت، به دلیل شکل ظاهری و فرم آن به راحتی زیر لباس قابل اختفا می باشد. همچنین این کالای طبی جهت استفاده برای رفع گرفتگی و کشیدگی عضلات سرشانه و بازو می شود.
با توجه به مشخصات ارائه شده ی محصول جنبه های دیگر درمانی آن در صورت جمود و التهاب قسمتهای مختلف مفصل شانه و اطراف آن و همچنین برای دردهای ناشی از ضرب دیدگی و سرمازدگی نیز بسیار قابل استفاده است
نحوه ی بسته شدن شانه بند یکطرفه طب و صنعت به صورت چسبی بوده و قابل شستشو ن
در این پست به راهکاری ساده خواهیم پرداخت که می تواند از آسیب دیدگی شانه جلوگیری کند.
یکی از بهترین راه حل ها برای جلوگیری از این آسیب دیدگی آویزان شدن از میله است. هنگام آویزان شدن از میله، عضلات شانه و شکم خود را شل کنید.
اگه در حال حاضر آسیب دیدگی شانه ندارید ولی میخواهید از این آسیب دیدگی ها جلوگیری کنید:
۱- در ۵ ست ۶۰ ثانیه ای از میله ای آویزان شوید. این کار را هر روز انجام دهید، بخصوص در روزهایی که تمریناتی مانند شنا و دیپ در برنامه هایتان و
موهایم را شانه می‌کردم. باد خنکی از پنجره‌ی اتاق مادرم می‌آمد و نظم شانه کردنم را بهم می‌ریخت. شانه‌شده‌شان را به مادرم نشان دادم. لباس دیگری در ماشین لباس‌شویی چپاند و گفت مثل فرشته‌ها شده‌ام. یا یک پری دریایی.
و به این فکر افتادم که شاید واقعا در زندگی قبلی‌ام یک پری دریایی بوده‌ام که یک خروار موی آبی دارد. شاید به همین خاطر است که اصرار می‌کنم رنگ موی آبی از مشکی بیشتر به من می‌آید. 
موهایم را هر روز با چنگالی که یکی از شما توی اقیانو

خرید اینترنتی انواع شانه و برس مو
شانه و برس مو یک ابزار پرکاربرد برای آراستن مو و جلوه بخشیدن به آن است که در انواع مختلف موجود بوده و بسته به نوع مو افراد نرمی ، سفتی و انعطاف پذیری آن قبل از خرید مد نظر گرفته می شود. یکی از نکات مهمی که بهتر است در انتخاب یک برس مو مناسب در نظر گرفت اندازه ی فاصله دندانه های برس می باشد بی شک اگر موهای مجعد و فر دارید باید فاصله ی دندانه های آن بیشتر باشد در هنگام شانه زنی گره های ساقه ی مو را بدون آسیب از هم ج
بررسی نوع کمر درد و تشخیص نوع آن: 
در ابتدا فرد مبتلا تحت معاینه قرار میگیر تا مشکل و میزان شدت آن مشخص شود سپس درمان آغاز میگردد.
 بخش مهمی از درمان را تمرینات و ورزش ها تشکیل می دهدند. با توجه به حاد یا مزمن بودن مشکل بیمار، ورزش های های مختلفی در برنامه ی درمانی گنجانده می شود ورزش های عمده ای که در فیزیوتراپی استفاده می شود شامل ۲ گروه عمده ورزش های پیشگیری کننده از ابتلا به دیسک کمری و ورزش های مربوط به افراد مبتلا به دیسک است.تمرینات پیشگ
فیزیوتراپی برای کمر درد تعیین نوع کمردرد
در ابتدا فرد مبتلا تحت معاینه قرار میگیر تا مشکل و میزان شدت آن مشخص شود سپس درمان آغاز میگردد.
 بخش مهمی از درمان را تمرینات و ورزش ها تشکیل می دهدند. با توجه به حاد یا مزمن بودن مشکل بیمار، ورزش های های مختلفی در برنامه ی درمانی گنجانده می شود ورزش های عمده ای که در فیزیوتراپی استفاده می شود شامل ۲ گروه عمده ورزش های پیشگیری کننده از ابتلا به دیسک کمری و ورزش های مربوط به افراد مبتلا به دیسک است.تمرین
درمان آرتروز
در درمان آرتروز مقداری عسل خالص را روی پارچه تمیز پهن کنید و روی مفاصل بگذارید
و هر 24 ساعت یکبار این کار تجدید شود و همچنین در درمان دردهای زانو ،
آرنج و رگ ها و ماهیچه ها هر روز صبح ناشتا یک قاشق غذاخوری عسل بخورید و با کمی عسل موضع درد را ماساژ دهید .
درمان کوفتگی و خون مردگی
روش های درمان
جهت مداوای کوفتگی دست و پا و ... مقدار مساوی عسل و گلیسیرین را مخلوط نموده و به محل کوفتگی بمالید بهبود آن را تسریع می کند .
برای درمان خونمردگی ز
هر کسی که برای مدت طولانی در یک مکان بماند و نمی‌تواند بدون کمک در معرض خطر ابتلا به زخم فشار قرار بگیرد . زخم می‌تواند به سرعت پیشرفت و پیشرفت کند و التیام آن‌ها دشوار است .
فشار مداوم می‌تواند گردش خون را به بخش‌های آسیب‌پذیر بدن قطع کند . بدون تامین کافی خون ، بافت‌های بدن می‌توانند بمیرند .
با توجه به پزشکی جانز هاپکینز ، اگر تامین خون به مدت بیش از ۲ تا ۳ ساعت قطع شود ، درد و رنج می‌تواند توسعه یابد .
زخم‌های فشاری معمولا ً با فشار مداو
شکستگی استخوان سگ 

اولویت اول در مواجهه با یک حیوان که دچار شکستگی است و تاریخچه‌ای هم از علت ایجاد شکستگی در دست نیست، کنترل هوشیاری، تنفس، فشار خون و خونریزی بیمار است. پس اگر بیمار بیهوش است، نفس نمی‌کشد یا اختلالی در تنفس دارد، نبض وی ضعیف شده یا نمی‌زند و یا اگر خونریزی از زخم دارد اول باید به این مشکلات رسیدگی شود و پس از آن اقدامات اولیه در مورد شکستگی صورت گیرد.

مشاوره و آموزش شکستگی استخوان سگ 

وقتی مطمئن نیستید که آیا اندام
باسمه تعالىداروى شیمى درمانى خوب نیستروى مغز تأثیر منفى مىگذاردچشم را آسیب مىرساندسبب پوکى استخوان است و...براى از بین بردن سلولهاى سرطانى از درمان طب سنتى کمک بگیریدبه عنوان مثال شلغم خام با عسل سلولهاى سرطانى را از بین مىبرد
هر سازمانی شامل چهار نوع استخوان بندی متفاوت است
استخوان جناغ ( Wish bone) به معنی کسی که می خواهد دیگران کار ( او را هم ) انجام دهند.
استخوان آرواره یعنی کسی که زیاد صحبت می کند و کاری انجام نمی دهد.
استخوان مفصل انگشتان به معنای کسی که مانند مشت گره کرده ، مزاحم کار دیگران است.
استخوان ستون فقرات یعنی کسی که عملا کار انجام می دهد .
Wish bone استخوان شرط بندی یا جناغ است که در آن بازنده باید خواسته طرف مقابل را برآورده کند
از کتاب بزرگترین اصل مدیریت در
فرش ماشینی توسط ماشین آلات مختلفی تولید میگردد که میتوان به دستگاه‌های تکسیما، واندویل، شونهر، Alpha ,CRX, ASR, VTR و… اشاره کرد. با پیشرفت دستگاه های تولید فرش ، فرش های با تراکم (به تعداد گره ها در یک متر از طول فرش میگویند) بیشتر تولید گردید. فرش های ماشینی در ابتدا با تراکم 320 تولید میشدند که بعد ها  بصورت 350 ، 380 ، 400 ، 440 ، 500 ، 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه نیز تولید شد.
با افزایش تراکم در فرش گره های آن ریزتر شده در نتیجه فرش نازک تر میشود ولی از سوی دیگر ظاه
خواص گزنه برای مو

گزنه یکی از گیاهانی است که خواص زیادی دارد، یکی از این خواص اهمیت مصرف آن ها برای موهاست که در ادامه به مهمترین خواص گزنه اشاره میشود .
چند مورد از مزایای گزنه را برای شما بازگو می کنیم:
ضد ریزش مو، درخشان کننده مو و عامل رشد مجدد مو ها
درمان خشکی مو، موخوره، شوره سر و کاهش خارش پوست سر
درمان پوست های چرب، اکنه، جوش و اگزما
مناسب برای درمان کم خونی، افزایش گلبول های قرمز و انعقاد خون
افزایش شیردهی در زنان
مناسب برای قائدگی،
بیماری بهجت وضعیتی است که با تغییر چگالی و در نتیجه ویژگی ها و عملکرد آنها بر استخوان ها تأثیر می گذارد. بیماری بهجت نوعی بیماری است که بر استخوان ها اثر می گذارد و ویژگی ها و عملکرد آنها را تغییر می دهد. بنابراین ، ساختارهای استخوانی می توانند از نظر قوام ، چگالی و حتی اندازه متفاوت باشند. همچنین به آن پوکی استخوان تغییر شکل نیز می گویند.
ادامه مطلب
درمان استرس و اضطراب
در این مطلب می‌خوانید: درمان استرس با داروهای گیاهی,درمان استرس و اضطراب شدید,درمان دلشوره و اضطراب,درمان استرس با طب سنتی,درمان استرس و 
افسردگی,درمان دارویی استرس,درمان استرس و تپش قلب,برای درمان استرس چه بخوریم

ادامه مطلب
کاشت دندان با روش پانچ این روش کمترین درد ممکن را خواهد داشت و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک و مسکن های وسیع الطیف نیز نخواهد بود . این روش برای افرادی که حجم استخوان فک آن ها مناسب است استفاده می شود و اگر دقیق و متبحرانه توسط متخصصین ایمپلنت انجام شود ، نتایج بسیار عالی بدست می آید .
بعد از جایگذاری ایمپلنت ، دندان های موقت قرار داده می شوند و پس از حدود ۳ ماه که ایمپلنت کاملا به استخوان جوش خورد و لثه ها درمان شدند ، قالب گیری دندان های جدی
جراحی لیفتینگ ابرو

بلند کردن در مقابل . بلند کردن در مقابل . هنگامی که عمل جراحی زیبایی صورت می‌گیرد ، تشخیص این که کدام روش شما واقعا ً نیاز دارید به طور بهینه علائم پیری را که بر شما تاثیر می‌گذارند ، مشخص کند ، دشوار است . اگر شما به صورت فرو رفتگی ، گونه‌های توخالی و پلک چشمی ، نیاز دارید ، به یک جراحی پلاستیک و یا پلک چشم نیاز دارید ؟ اگر یک ظاهر خسته و نگران داشته باشید ، یک چشم بلند می‌شود و یا یک ابرویش را بالا می‌برد تا بیش‌ترین کمک ر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها